Meble z europalet

Meble z europalet są coraz bardziej popularne, szczególnie wśród miłośników stylu zero waste. Dzięki wymiarom palet, stabilnej konstrukcji i prostemu sposobowi obróbki można z nich stworzyć wiele różnych mebli – właściwie jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Palety dają możliwość zbudowania mebli, które idealnie wpasują się w konkretną przestrzeń. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i twórz niepowtarzalne meble z europalet.

Biurko, szafka pod telewizor, szafka na buty…

Duże biurko to możliwość wygodniejszej i sprawniejszej pracy. Do wykonania takiego mebla będziesz potrzebować zaledwie dwóch palet oraz solidnego sznurka. Powieś jedną z palet na ścianie i połącz ją sznurkami z drugą, ustawioną do pierwszej prostopadle, na konkretnej wysokości. Na wykonany w ten sposób sekretarzyk możesz na przykład położyć szklaną szybę, dzięki której kontakt z drzazgami będzie mocno ograniczony. Konstrukcję możesz podeprzeć ozdobnymi nóżkami, które dostaniesz w każdym sklepie budowlanym, meblarskim lub po prostu w Internecie. Szafka pod telewizor to jeszcze prostsze rozwiązanie. Ustaw wybraną ilość palet obok siebie i na sobie. To świetny sposób na poradzenie sobie z wszelkimi kablami, padami i konsolami! Pomaluj konstrukcję na kolor pasujący do reszty pomieszczenia. Szafka na buty z kolei, będzie ciekawym uzupełnieniem przedpokoju. Jak ją zrobić? Przymocuj paletę pionowo do ściany i… Po prostu ułóż na niej wszystkie pary butów. To wszystko! Możesz oczywiście dowolnie ozdobić szafkę różnymi kolorami i wzorami.

Kuchenna wyspa i stoły z palet

Kuchenna wyspa jest meblem, który jest dla Ciebie zdecydowanie dostępny. Będzie to doskonałe urozmaicenie wnętrza, a dodatkowo stworzy pomocny blat roboczy. Wyspa lub półwysep z palet będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli masz salon z aneksem kuchennym. Jak zbudować taką wyspę? Najpierw obrób palety tak, aby miały jak najmniej kłujących drzazg, a później… Po prostu połącz palety tak, aby wyszła wyspa w pożądanych rozmiarach i w konkretnym kształcie. Do kuchennej wyspy możesz także dodać stół z palet. To chyba najprostszy projekt, który można wykonać z europalet – odpowiednio obrób paletę (wyszlifuj, pomaluj…) i ułóż je na wysokość taką, jaką tylko chcesz! Połóż na tak wykonanej konstrukcji płytę, na przykład ze szkła. Dzięki temu stół będzie bardziej praktyczny i użyteczny.

Meble z europalet

Palety w sypialni

Łóżko z palet to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które cenią sobie ekologiczny tryb życia. Tak wykonane łóżko pasuje do różnych stylów. Jeśli wybierzesz odpowiedni kolor, fakturę i dodataki, osiągniesz niesamowite wyniki. Łóżko takie to duża liczba możliwości. Możesz w nim umieścić na przykład książki, lampki LED nadające romantycznego klimatu, zamontować małą lampkę do czytania, umieścić rośliny, które lubisz i które działają na Ciebie odprężająco… Możliwości jest wiele, a Ty możesz zrobić z łóżkiem z palet praktycznie wszystko, co tylko chcesz. Jak zrobić takie łóżko? Ustaw obok siebie kilka palet i połącz je dowolnym sposobem, na przykład najłatwiejszym – przy użyciu mocnego sznurka. Wybierz także odpowiedni materac – taki, który nie będzie ani za miękki, ani zbyt twardy. Obok łóżka ładnie będzie wyglądał także fotel z takich samych palet. Duży i wygodny-  stanie się Twoim ulubionym meblem do relaksowania się. Poza tym, wygląda naprawdę świetnie! Połóż na sobie dwie palety i doczep do nich trzecią, ustawioną pionowo. Całość uzupełnij miękkim materacem. W sypialni możesz także ustawić parawan z palet, który z pewnością zrobi duże wrażenie. Możesz stworzyć tak wysoki i tak długi jak tylko chcesz. Zawieś na nim doniczki albo przymocuj ulubione zdjęcia – niech Twoja wyobraźnia podpowie Ci, jak zaczarować parawan!

Wykorzystaj palety w ogrodzie

Europalety znajdą też swoje miejsce w Twoim ogrodzie lub na tarasie czy balkonie. Podstawowym zastosowaniem drewnianych palet jest stworzenie zielnika. To bardzo proste – przyczep pionowo paletę do ściany, pomaluj ją i ozdób według uznania. Kiedy zielnik wyschnie, umieść w nim doniczki z ziołami – z pewnością będą prezentować się cudownie! Zioła skutecznie nadają wszelkim potrawom unikatowości, a także oddziałują na receptory smaku i węchu. Może zamontujesz zielnik przy kuchennym oknie?… Skoro mowa o zielniku z palet, warto wspomnieć także o kwietniku i doniczkach. Ustaw paletę w dowolnej konfiguracji: pionowej lub poziomej. Przymocuj ją do ściany lub po prostu ją o nią oprzyj. Umieść w swoim kwietniku doniczki w kształcie prostopadłościanów, bądź zamontuj je na specjalne haczyki. Zasadź w doniczkach ulubione kwiaty i ciesz się niebanalnym kwietnikiem. Możesz także stworzyć doniczki. Jak? Połóż paletę na ziemi i wsypuj w nią ziemię, sadząc kwiaty. Możliwości jest naprawdę wiele!