Domowe lifehacki, czyli jak ułatwić sobie życie?

Zapanowanie nad domowym chaosem czasami jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Co zrobić z tymi wszystkimi leżącymi na podłodze przedmiotami? Gdzie je przenieść, skoro szafki i półki pękają w szwach? Z pomocą przychodzą lifehacki. To metody radzenia sobie z nieporządkiem, które uczynią Twoje życie zdecydowanie łatwiejszym! Sprawdź, jak one działają.

Czym są lifehacki?

„Lifehack” to pojęcie stworzone przez programistów, które automatyzowałoby wykonywanie powtarzających się czynności,  przyśpieszając pracę. Słowo to szybko zostało popularne, ponieważ podchwycili je blogerzy i influencerzy, którzy przenieśli je do codziennego słownika. Aktualnie jest to jedna nazwa dla wszystkich sposobów i tricków, które na celu mają ułatwienie sobie życia. Przytłacza Cię nadmiar obowiązków domowych? Jak pozbyć się sierści? Jak usunąć tłustą plamę? Co zrobić ze starym krzesłem? Lifehacki znacznie ułatwią Twoje życie! Sprawdź, jakie polecają Internauci!

Piękny zapach w całym domu

Usilnie próbujesz sprawić, żeby w Twoim domu zawsze roznosił się przyjemny zapach, jednak on po chwili znika? Znajdzie się na to nawet kilka sposobów! W sezonie grzewczym wystarczy co jakiś czas spryskać wodą z wybranym aromatem grzejniki – piękny zapach natychmiast rozejdzie się po całym mieszkaniu! Możesz też od strony ściany przy grzejnikach powiesić woreczki jutowe z suszoną lawendą i szałwią, a zimową porą ze skórką pomarańczy w środku. W trakcie, gdy grzejniki się nagrzewają, mieszanka uwalnia swoje walory eteryczne. Dobrym sposobem jest także dodanie kilku kropli olejku eterycznego do filtra odkurzacza. Lubisz zapach świeżego prania? Do spryskiwacza nalej po prostu nakrętkę płynu od płukania i dwie nakrętki wody. Wymieszaj i psikaj materiałowe fragmenty mieszkania. Piękny zapach gwarantowany!

Domowe lifehacki

Posłuszny papier do pieczenia

Papier czasem sprawia kłopoty przy rozprostowywaniu. Czasem, a praktycznie zawsze. Jest na to jednak sprawdzony lifehack – przed ułożeniem go na blasze, po prostu zgnieć go w kulkę. Pewnie myślisz, że papier do pieczenia może służyć wyłącznie do używania w piekarniku. Nic bardziej mylnego! Papier taki możesz z powodzeniem umieszczać w opiekaczu pod przepysznymi sandwichami. Dzięki temu szybko posprzątasz po gotowaniu – żaden ser nie będzie przywierał do powłoki urządzenia. Papier przyda się także przy wałkowaniu. Umieść go pomiędzy ciastem, a wałkiem.

Jak pozbyć się sierści?

Zwierzęca sierść w pralce potrafi zirytować każdego właściciela kłaczastego pupila. Ale i na ten problem znajdzie się kilka skutecznych lifehacków. Do bębna pralki możesz wrzucić kilka gąbek kąpielowych. Będziesz zadziwiony tym, jak skutecznie wychwycą sierść. Podczas zbierania jej z dywanu zawsze pamiętaj o tym, aby Twoja dłoń była mokra – to zdecydowanie ułatwi całe przedsięwzięcie. Ratunkiem w walce z sierścią na ubraniach okazuje się suszarka bębnowa. Zbiera ona nie tylko sierść, ale i kurz, a ubrania są miękkie i nie wymagają żadnego prasowania.

Bałaganie, zniknij!

Uniwersalnym i jedynym lifehackiem na porozrzucane szaliki i czapki, walające się po łazienkowej przestrzeni kosmetyki, nieposegregowane tony dokumentów… są pudełka. Możesz mieć ich tyle, ile tylko Ci się podoba. Jeśli musisz mieć bałagan, to właśnie w nich. Bo tam nikt nie patrzy. A może masz problem z pościelą, która zalega na łóżku? Cały komplet pościeli włóż do poszewki po poduszce i włóż do szafy. Zyskasz porządek i więcej miejsca.

Żegnaj kamieniu

Kamienia z wszelkich przedmiotów pozbędziesz się w bardzo prosty sposób. Aby pozbyć się go  czajnika, wystarczy zagotować wodę z octem. Tą samą wodę wlej do toalety, wtedy odkamieni i ją! Dwie pieczenie na jednym ogniu. W ten sam sposób wyczyścisz prysznic. Możesz również wycisnąć cytrynę i smarować nią wieczorem zlew i wannę. Rano wystarczy spłukać je ciepłą wodą i przetrzeć silikonową ściereczką – błysk zapewniony!

Lifehacki to naprawdę drobne rzeczy, a potrafią tak wiele zmienić. Jeśli w trakcie sprzątania napotkasz jakiś problem, możesz być pewien, że jest na to jakiś sposób. Wystarczy wejść do Internetu, wpisać w wyszukiwarkę konkretny problem i rozkoszować się liczba wyników.