Na co zwrócić uwagę, kupując taśmy ledowe?

Oświetlenie ledowe od lat bije rekordy popularności. Jest nie tylko estetyczne i łatwe w montażu, ale i energooszczędne, co jest szczególnie istotne, biorąc pod uwagę rosnące ceny energii elektrycznej. Zanim jednak kupisz taśmy ledowe, sprawdź, na jakie parametry podawane przez producentów należy zwrócić szczególną uwagę. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Barwa światła

Dostępne na rynku taśmy led generują różne barwy światła, należy zatem dokonać zakupu przez pryzmat planowanego wykorzystania. Jeśli zależy Ci na kolorowym oświetleniu, ponieważ chcesz na przykład podświetlić schody na niebiesko lub gablotę z eksponatami na czerwono, to w zupełności wystarczy Ci oświetlenie bazujące na modelu RGB. Dla miłośników czystej bieli polecamy natomiast taśmy RGBW, które jak sama nazwa wskazuje oprócz Red (czerwonego), Green (zielonego) i Blue (niebieskiego) posiada jeszcze White (biały). W przypadku zakupu taśmy o oznaczeniu RGB, uzyskane białe światło będzie cechować się niebieskim odcieniem.

Liczba diod

Dostępne w ofercie Studia-Led taśmy cyfrowe różnią się również ilością diod, które producent zdecydował się umieścić na jednym metrze paska ledowego (https://studio-led.pl/tasmy-cyfrowe-led,214.html). Im więcej diod, tym powstanie bardziej jednolita i spójna smuga światła. Jeśli zatem oświetlenie ledowe ma pełnić funkcję nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną, postaw na produkty z oznaczeniem minimum 60d/m. Dzięki temu doświetlisz pomieszczenie w estetyczny sposób.

Klasa szczelności

Na rynku dostępne są taśmy ledowe o różnej klasie szczelności. Inne ledy sprawdzą się bowiem do łazienki nad umywalkę lub do kuchni do oświetlenia blatu kuchennego, a inne do garderoby. Jeśli zamierzasz zamontować ledy w sypialni lub w salonie, czyli w suchym pomieszczeniu, to w zupełności wystarczy Ci produkt o klasie szczelności IP20. Natomiast w przypadku, gdy za pomocą ledów zamierzasz doświetlić miejsce podatne na wilgoć, na przykład łazienkę lub kuchenny blat, postaw na klasę szczelności IP67 – wysokiej jakości produkty z takim oznaczeniem znajdziesz na studio-led.pl.

Podkład klejący

Warto również zwrócić uwagę na zastosowany w taśmie ledowej podkład klejący. Słabej jakości ledy zachęcają ceną, jednak już chwilę po montażu zaczynają odklejać się od powierzchni. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaki podkład klejący został zastosowany przez danego producenta. Aby mieć pewność, że paski nie odkleją się, dzięki czemu cała instalacja oświetlenia będzie trwała i estetyczna, postaw na modele ze sprawdzonego źródła. Odwiedź studio-led.pl i wybieraj spośród setek produktów!