Mozaika w ogrodzie – postaw na ciekawe rozwiązania

Mozaika jest wyjątkową techniką zdobienia, którą można wykorzystywać na naprawdę przeróżne sposoby. Zazwyczaj kładzie się ją na podłodze lub ścianie wewnątrz domu. Może jednak być z powodzeniem wykorzystana także na tarasie, balkonie czy w ogrodzie, gdzie nada niesamowitego charakteru zielonej przestrzeni. Sprawdź, jakie dekoracje z mozaiki możesz wykonać własnoręcznie!

Donica z mozaiki? Czemu nie!

Mozaika może być wykonana z przeróżnych materiałów: ze szkła, ceramiki, drewna, kamienia, a nawet metalu. Te niewielkie płytki doskonale nadadzą się do zdobienia wielu elementów, na przykład donicy. Wystarczy przykleić plastry za pomocą kleju i zafugować je spoiwem w podobnym lub kontrastowym kolorze. W ten sposób powstanie wyjątkowa donica, która będzie prezentowała się zjawiskowo w Twoim ogrodzie! Doskonałe propozycje mozaik z różnych materiałów i wyróżniające się wzorami, kształtami i kolorami znajdziesz tutaj: https://imozaiki.pl/.

Mozaikowe meble ogrodowe

Mozaika doskonale nada się także na zasłonięcie zniszczonego blatu stołu lub mniejszego stolika. Dzięki takiemu rozwiązaniu mebel znowu będzie zachwycał i nadasz mu nowe życie. Możesz połączyć też mozaikę z elementami drewnianymi, dzięki czemu uzyskasz bardzo intrygujący efekt. Do stworzenia ogrodowych mebli z mozaiki potrzebujesz wyłącznie dobrego kleju, wybranej przez Ciebie mozaiki i konkretnej bazy. Przyda się także doza wyobraźni, która praktycznie z niczego pozwoli stworzyć małe, niepowtarzalne dzieło sztuki. Meble ogrodowe z mozaiki mają wiele zalet. Są odporne na blaknięcie, powodowane przez promieniowanie UV, i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody oraz zmienne temperatury.

Ogrodowe lampiony

Ze szklanej mozaiki można wykonać bardzo efektowne lampiony ogrodowe. Drobne płyteczki mozaiki można wykorzystać na wiele różnych sposobów i właśnie jednym z nich jest wykonanie oryginalnej latarenki. Do ich wykonania potrzebna będzie szklana mozaika, a także specjalne spoiwo do witraży lub kleje montażowe. Lampion tworzy się bardzo łatwo, z odrobiną wyobraźni z pewnością uda Ci się takie zrobić samemu. Po sklejeniu płytek możesz wmontować w lampion diody LED zasilane baterią albo włożyć w niego małą świeczkę. Lampiony z mozaiki idealnie prezentują się zarówno jako ozdoby wiszące, jak i stojące.